NBSLSC Biathlon Results

NBSLSC Biathlon Results

Results: Sunday, 08 April 2018 | starters: 11 | new faces: 1

# Name Start End Net Points Adj
1 Peter Skinner 04:58 33:49 28:50 10 -30
2 Yael & Ari 15:05 34:40 19:35 8 -15
3 Karl Dittko 13:29 34:54 21:25 6 -7
4 Nish Annear 09:42 35:00 25:18 4 7
5 Cate Paterson 00:00 35:26 35:26 2 15
6 Raille Galgut 06:06 35:36 29:29 1 30
7 Thierry Forest 10:31 35:42 25:11 1 30
8 Geoff Mattes 09:25 36:12 26:47 1 30
9 Kiva Galgut 14:01 39:38 25:37 1 30
10 Andrew Ragless 14:58 39:51 24:52 1 30
Tim Marcot & Anna Marcot 11:44 36:50 25:05 1 0

SEASON LEADERBOARD:

# Name Points Average Adj
1 Kiva Galgut 175 21:04 136
2 Peta Estens 150 25:56 51
3 Nish Annear 142 23:57 194
4 Yael & Ari 96 20:50 31
5 Brendan Krone 77 21:47 105
6 Alun Watkins 69 30:48 166
7 Peter Skinner 62 30:17 52
7 Raille Galgut 62 29:01 128
9 Will Hauserman 57 25:19 97
10 Thierry Forest 51 23:27 202
11 Chris Welander 46 21:14 75
12 David Cummins 45 20:48 38
13 Karl Dittko 40 20:41 150
14 Danny Ekins 39 23:50 210
15 Karen Sheppard 37 24:51 121
16 Pippa Batchelor 30 23:10 134
17 Cate Paterson 29 34:20 166
17 Matt Stockwell 29 25:25 68
19 Vera Zelenay 27 28:56 8
20 Britt Welander 26 27:26 52
21 Belinda King 25 20:17 120
22 Pat Breheny 23 19:53 105
23 Hugo Dudley-Smith 18 22:55 97
23 Melanie Thomas 18 25:17 23
23 Sarah Sherborne-Higgins 18 27:42 135
26 Alex Merkur 17 21:45 113
26 Chris Dunn 17 27:23 38
28 Sarah Jones 16 21:07 75
29 Jane Cichero 13 25:44 30
29 Nic Sone 13 22:08 134
31 Des Deen 12 22:48 75
31 Domi Domokos 12 25:30 0
33 Adrian McGarva 11 22:27 45
33 James Ekins 11 20:14 -30
33 Talbot Henry 11 20:02 142
36 Roger Dunphy 10 22:43 15
37 Adelle Kuehn 9 25:08 120
37 Andrew Emmerson 9 24:25 53
37 Jonathan Golan 9 28:12 -15
37 Ryan Berman 9 22:37 53
41 Brennan Bastyovanszky 7 25:46 180
41 Fee Pattullo 7 24:03 67
43 Andrew Christopher 6 21:40 37
44 David Lewis 5 21:29 75
44 Erik Haggstrom 5 22:16 120
44 John Clothier 5 19:08 120
44 Scott Thomson 5 21:58 7
48 Lia Tiebilrock 4 25:06 45
48 Michael Galgut 4 26:23 90
48 Welander Team 4 25:12 90
51 Eloise Starr 3 22:30 60
51 Emma Starritt 3 22:05 60
51 Joshua Lim 3 53:58 60
51 Leon Chandler 3 22:34 60
51 Roslyn Young 3 53:58 60
51 Scott Averay 3 22:22 15
57 Ami Bateman 2 26:32 30
57 Andrew Ragless 2 23:19 30
57 Andy & Leo 2 20:11 30
57 Brian May 2 23:41 30
57 David Martin 2 20:05 30
57 Geoff Mattes 2 27:03 30
57 John Robson 2 23:36 30
57 Mark Fabik 2 22:13 30
57 Martyn Morris 2 25:25 30
57 Paul Mangioni 2 25:17 30
57 Robert Rowe 2 21:23 30
57 Shaun Anderson 2 22:02 30
57 Sophie Coulier 2 30:39 30
57 adam goldfine 2 14:37 30
71 Alan Jowell 1 32:00 0
71 Andrew & Xanthe 1 18:57 0
71 Andrew Graham 1 22:54 0
71 Andrew Metcalfe 1 21:30 0
71 Brent Devine 1 23:50 0
71 Clayton Edwards 1 21:42 0
71 Cooper Rogers 1 18:40 0
71 David Beckett 1 24:10 0
71 Di Meyer 1 26:29 0
71 Gretchen Masters 1 28:20 0
71 James Masters 1 20:00 0
71 Jay and Yael 1 24:15 0
71 Joey Schaasberg 1 25:15 0
71 John Bailey 1 23:21 0
71 John Wholley 1 20:06 0
71 Jordan Cohen 1 23:13 0
71 Josh Tatham 1 25:01 0
71 Karla Hayes 1 25:27 0
71 Kristy McIntyre 1 27:21 0
71 Lizzy Thomas 1 26:11 0
71 Lola Annear 1 19:16 0
71 Mark Wieland 1 21:35 0
71 Matt Harrison 1 26:50 0
71 Matthew Hamilton 1 20:09 0
71 Mike & Nick 1 22:00 0
71 Ned Wieland 1 18:29 0
71 Nick Draper 1 22:15 0
71 Pete Colquhoun 1 20:21 0
71 Raille & Ari 1 23:31 0
71 Russ Phinigan 1 22:38 0
71 Sarah Mcgill 1 27:19 0
71 Stuart Hoopmann 1 25:15 0
71 Taso Franzis 1 29:38 0
71 Therese Bjorkstrander 1 32:29 0
71 Tim Marcot 1 23:12 0
71 Tim Marcot & Anna Marcot 1 25:05 0
71 Victoria Nash 1 23:56 0
71 Zoe Wilson 1 22:20 0

Race-runner by Ari (Greybits Engineering)