NBSLSC Biathlon Results

NBSLSC Biathlon Results

Results: Wednesday, 21 November 2018 | starters: 12

# Name Start End Net Points Adj
1 Tessa Morgan 00:00 32:30 32:30 10 -30
2 Scott Averay 11:39 34:58 23:19 8 -15
3 Sarah Sherborne-Higgins 08:10 35:06 26:55 6 -7
4 Hugo Dudley-Smith 11:53 35:16 23:23 4 -3
5 Alex Merkur 13:29 35:20 21:51 2 0
6 Nish Annear 10:15 35:24 25:09 1 5
7 Oli Zuk 09:57 35:41 25:44 1 5
8 Brad Cole 09:31 35:44 26:13 1 5
9 Nina Malmstrom 09:14 35:57 26:43 1 5
10 Philipp Nee 06:48 36:06 29:17 1 5
11 Danny Ekins 11:32 36:10 24:38 1 5
12 Peter Skinner 08:21 38:21 29:59 1 5

SEASON LEADERBOARD:

# Name Points Average Adj
1 Peter Skinner 43 29:43 -90
2 Scott Averay 30 24:50 -30
3 Oli Zuk 21 26:53 -35
4 Matt Harland 19 23:14 -30
5 Sarah Sherborne-Higgins 18 27:51 11
6 Kiva Galgut 17 22:43 -37
6 Tessa Morgan 17 35:13 -37
8 Tom Cregan 16 25:51 -28
9 Jason Sargent 14 21:35 -15
9 Will Hauserman 14 27:00 -5
11 David Cummins 12 23:11 -25
11 Miriam Salter 12 24:32 0
11 Philipp Nee 12 29:52 -25
11 Thierry Forest 12 23:45 8
15 Alex Merkur 11 22:46 -15
15 Nic Sone 11 22:36 -5
15 Nish Annear 11 25:45 27
18 Anna Willis 10 33:35 -10
18 Brad Cole 10 26:35 22
20 Danny Ekins 9 24:42 17
21 Alex Rogers 8 22:31 -2
21 Nina Malmstrom 8 27:01 12
23 Hugo Dudley-Smith 7 24:09 7
23 Josh Bernard 7 21:24 -7
25 Claire Cregan 6 24:40 2
26 Eloise Starr 5 23:03 10
26 Sarah Jones 5 20:33 10
28 Adrian McGarva 4 23:00 15
28 Karl Dittko 4 22:02 5
30 Yael & Ari 3 22:41 0
30 elliott finley 3 25:29 10
32 Adelle Kuehn 2 24:56 5
32 Andrew Ragless 2 22:12 5
32 Andrew Scott 2 28:35 5
32 Cooper Rogers 2 18:43 5
32 David Beckett 2 25:13 5
32 Dylan Bernard 2 20:02 5
32 Ellen Sijtsma 2 25:50 5
32 Geoff Mattes 2 27:08 5
32 John Clothier 2 21:10 5
32 Karen Van Someren 2 26:49 5
32 Leon Chandler 2 21:51 5
32 Matt Stockwell 2 26:39 5
32 Raille Galgut 2 30:23 5
32 Sean Tully 2 22:41 5
32 kate denton 2 20:47 0
32 martin gordon 2 23:56 5
48 Ash Thomas 1 31:10 0
48 Cate Paterson 1 36:28 0
48 Daniel Honig 1 25:53 0
48 Doron Milner 1 26:36 0
48 Ed Oakden 1 24:36 0
48 James Chapman 1 25:03 0
48 John Wholley 1 21:20 0
48 Jonathan Potts 1 23:24 0
48 Kevin Furner 1 20:30 0
48 Mark Fabik 1 21:11 0
48 Michael Scanlan 1 23:06 0
48 Mike & Paddy 1 20:17 0
48 Mike & Raille 1 27:20 0
48 Neill Kiely 1 37:55 0
48 Paul Mangioni 1 29:29 0
48 Peta Estens 1 27:19 0
48 Pete Colquhoun 1 21:43 0
48 Pippa Batchelor 1 24:33 0
48 Scott Neve 1 27:07 0
48 Simon Lynch 1 27:07 0
48 Tanya Finley 1 28:30 0
48 Tanya Green 1 25:37 0
48 Victor De blecourt 1 28:14 0
48 Wallace Correy 1 23:29 0
48 andrew mellor 1 22:25 0
48 cristian rojas 1 27:55 0
48 doug peres 1 23:34 0
48 jen croft 1 34:11 0

Race-runner by Ari (Greybits Engineering)