NBSLSC Biathlon Results

NBSLSC Biathlon Results

For information about how the handicapping system works, click here.

Results: Friday, 30 November 2018 | starters: 9 | new faces: 1

# Name Start End Net Points Adj
1 Peter Skinner 00:00 26:17 26:17 10 -30
2 Brad Cole 01:21 26:30 25:08 8 -15
3 Nish Annear 02:31 26:40 24:09 6 -7
4 Yael & Ari 06:03 27:42 21:39 4 -3
5 Jason Sargent 06:58 28:07 21:08 2 0
6 doug peres 05:10 28:36 23:26 1 5
7 Matt Harland 06:00 29:38 23:38 1 5
8 Sarah Jones 08:00 29:51 21:50 1 5
Gilly Garcia 04:44 29:47 25:03 1 0

SEASON LEADERBOARD:

# Name Points Average Adj
1 Peter Skinner 54 29:45 -115
2 Scott Averay 31 25:19 -25
3 Philipp Nee 22 29:24 -55
4 Oli Zuk 21 26:53 -35
5 Matt Harland 20 23:18 -25
6 Brad Cole 19 26:43 12
7 Sarah Sherborne-Higgins 18 27:51 11
8 Alex Merkur 17 22:52 -22
8 Jason Sargent 17 21:48 -10
8 Kiva Galgut 17 22:43 -37
8 Nish Annear 17 25:34 20
8 Tessa Morgan 17 35:13 -37
8 Tom Cregan 17 26:17 -23
14 Will Hauserman 14 27:00 -5
15 Nic Sone 13 23:00 -5
16 David Cummins 12 23:11 -25
16 Miriam Salter 12 24:32 0
16 Thierry Forest 12 23:45 8
19 Anna Willis 10 33:35 -10
19 Dylan Bernard 10 20:16 -10
21 Alex Rogers 9 23:08 3
21 Danny Ekins 9 24:42 17
21 Eloise Starr 9 23:23 7
24 Nina Malmstrom 8 27:01 12
25 Hugo Dudley-Smith 7 24:09 7
25 Josh Bernard 7 21:24 -7
25 Yael & Ari 7 22:20 -3
28 Claire Cregan 6 24:40 2
28 Sarah Jones 6 20:48 15
30 Adrian McGarva 4 23:00 15
30 Karl Dittko 4 22:02 5
30 elliott finley 4 26:11 15
33 Adelle Kuehn 2 24:56 5
33 Andrew Ragless 2 22:12 5
33 Andrew Scott 2 28:35 5
33 Cooper Rogers 2 18:43 5
33 David Beckett 2 25:13 5
33 Ellen Sijtsma 2 25:50 5
33 Geoff Mattes 2 27:08 5
33 John Clothier 2 21:10 5
33 Karen Van Someren 2 26:49 5
33 Leon Chandler 2 21:51 5
33 Matt Stockwell 2 26:39 5
33 Raille Galgut 2 30:23 5
33 Sean Tully 2 22:41 5
33 doug peres 2 23:30 5
33 kate denton 2 20:47 0
33 martin gordon 2 23:56 5
49 Ash Thomas 1 31:10 0
49 Ben Jenke 1 27:44 0
49 Ben Stanley 1 24:13 0
49 Cate Paterson 1 36:28 0
49 Daniel Honig 1 25:53 0
49 Doron Milner 1 26:36 0
49 Ed Oakden 1 24:36 0
49 Gilly Garcia 1 25:03 0
49 James Chapman 1 25:03 0
49 John Wholley 1 21:20 0
49 Jonathan Potts 1 23:24 0
49 Kevin Furner 1 20:30 0
49 Mark Fabik 1 21:11 0
49 Michael Scanlan 1 23:06 0
49 Mike & Paddy 1 20:17 0
49 Mike & Raille 1 27:20 0
49 Neill Kiely 1 37:55 0
49 Nicky Verco 1 31:04 0
49 Paul Mangioni 1 29:29 0
49 Peta Estens 1 27:19 0
49 Pete Colquhoun 1 21:43 0
49 Pippa Batchelor 1 24:33 0
49 Scott Neve 1 27:07 0
49 Simon Lynch 1 27:07 0
49 Tanya Finley 1 28:30 0
49 Tanya Green 1 25:37 0
49 Victor De blecourt 1 28:14 0
49 Wallace Correy 1 23:29 0
49 andrew mellor 1 22:25 0
49 cristian rojas 1 27:55 0
49 jen croft 1 34:11 0

Race-runner by Ari (Greybits Engineering)