NBSLSC Sunday Swim Grade B Results

NBSLSC Sunday Swim Grade B Results

For information about how the handicapping system works, click here.

Results: Friday, 30 November 2018 | starters: 19 | new faces: 4

# Name Start End Net Points Adj
1 Jane Cichero 01:59 09:46 07:47 5 -15
2 Scott DAmours 02:15 10:04 07:48 4 -10
3 Thomas Lanyon 03:30 10:09 06:39 3 -5
4 Rhett Sampson 00:00 10:13 10:13 2 0
5 Yael Galgut 03:25 10:23 06:58 1 5
6 Russell Stevens 02:13 10:29 08:15 1 5
7 Rachel Clark 01:58 10:31 08:32 1 5
8 Donovan Leitch 03:47 10:36 06:48 1 5
9 Michael Galgut 02:54 10:39 07:44 1 5
10 Adam pantle 03:08 10:41 07:32 1 5
11 Hayley Grosser 02:28 10:43 08:15 1 5
12 Jake Clifton 03:37 10:48 07:11 1 5
13 Christopher Dunn 02:27 10:56 08:29 1 5
14 April Campbell 02:42 11:01 08:18 1 5
15 Ben Hawkins 03:12 11:08 07:56 1 5
Ami Bateman 02:57 10:58 08:01 1 0
Grant Walsh 03:17 11:47 08:30 1 0
Louise Sung 03:47 11:50 08:03 1 0
Joe Porteus 02:57 12:53 09:56 1 0

SEASON LEADERBOARD:

# Name Points Average Adj
1 Thomas Lanyon 15 07:56 -20
2 Michael Galgut 14 08:41 -15
3 Peter Skinner 13 09:40 -20
4 Adam pantle 11 08:14 0
5 Rhett Sampson 10 11:10 5
5 Scott DAmours 10 08:53 -25
7 April Campbell 8 08:45 -5
7 Yael Galgut 8 07:49 5
9 Geoff Mattes 7 11:22 0
10 Hayley Grosser 6 08:42 15
10 Jane Cichero 6 08:37 -15
12 Donovan Leitch 5 07:17 20
12 Hugo Dudley-Smith 5 08:22 -10
12 Russell Stevens 5 08:50 20
15 Christopher Dunn 4 08:44 15
15 Daniel Ekins 4 07:53 15
15 Isaac Dunn 4 06:25 5
15 Jake Clifton 4 07:32 15
15 Sarah Jones 4 11:00 15
15 Suzanne Morony 4 08:51 15
21 Ashton Waugh 3 09:04 10
21 Ben Hawkins 3 08:05 10
21 Miriam Salter 3 08:29 10
24 Charlie Germane 2 06:28 5
24 David Gresham 2 08:32 5
24 Emily Tebbatt 2 08:42 5
24 Jennifer Croft 2 10:16 5
24 Nina Malmstrom 2 07:34 5
24 Paul Mangioni 2 09:05 5
24 Rachel Clark 2 09:00 5
24 Robert Salamon 2 08:08 5
24 Stephen Apps 2 08:58 5
24 Will Hauserman 2 09:05 5
34 Alex Portet 1 07:57 0
34 Ami Bateman 1 08:01 0
34 Brendan Stats 1 08:51 0
34 David Wesson 1 07:57 0
34 Grant Walsh 1 08:30 0
34 Jack Suriano 1 08:06 0
34 Jane Want 1 08:40 0
34 Joe Porteus 1 09:56 0
34 John Minto 1 12:33 0
34 Justine O’Connell 1 08:12 0
34 Lachlan Benson 1 07:03 0
34 Louise Sung 1 08:03 0
34 Mark Baldassare 1 07:34 0
34 Philip Suriano 1 10:24 0
34 Robert Carmody 1 10:25 0
34 Sam Wicks 1 07:06 0
34 Sarah Sherborne-Higgins 1 10:41 0
34 Thierry Forest 1 09:10 0
34 Victoria Hyde 1 08:24 0
34 Victoria Stilwell 1 07:54 0

Race-runner by Ari (Greybits Engineering)