NBSLSC Sunday Swim Grade A Results

NBSLSC Sunday Swim Grade A Results

For information about how the handicapping system works, click here.

Results: Sunday, 03 February 2019 | starters: 18 | new faces: 1

# Name Start End Net Points Adj
1 Peter Skinner 00:00 07:35 07:35 5 -15
2 Talbot Henry 02:43 08:33 05:49 4 -10
3 Simon Storry 02:20 08:44 06:24 3 -5
4 John Clothier 02:17 08:45 06:28 2 0
5 Liam Clark 01:36 08:48 07:11 1 5
6 Matthew Hamilton 03:00 08:50 05:50 1 5
7 Brian May 02:18 08:52 06:34 1 5
8 Tim Senior-Skinner 02:18 08:54 06:35 1 5
9 Andrew Christopher 01:55 08:56 07:01 1 5
10 Annabelle Waugh 02:14 08:58 06:43 1 5
11 Hugh Clothier 02:37 09:01 06:23 1 5
12 Thierry Forest 01:06 09:04 07:57 1 5
13 Glenn Annear 01:29 09:06 07:36 1 5
14 Charlie Germane 03:06 09:09 06:02 1 5
15 Sam Braun 03:08 09:10 06:02 1 5
16 Tom Clothier 02:47 09:13 06:26 1 5
17 Fred Carmody 02:48 10:24 07:35 1 5
Zac Hyde 02:14 09:53 07:39 1 0

SEASON LEADERBOARD:

# Name Points Average Adj
1 Glenn Annear 31 08:08 -30
2 Brian May 28 06:55 -5
3 Peter A Colquhoun 25 07:12 -40
3 Thierry Forest 25 07:59 5
5 Kiva Galgut 22 06:40 -5
6 Andrew Christopher 14 07:18 -5
7 Sam Braun 13 06:18 -20
8 Cooper Rogers 12 06:14 -15
8 Karl Dittko 12 07:07 -15
8 Tim Senior-Skinner 12 06:48 0
11 Matthew Hamilton 11 05:59 10
11 Simon Storry 11 06:30 10
11 Talbot Henry 11 06:08 0
14 Charlie Germane 10 06:15 -15
15 Jenny Cameron 6 08:40 -15
15 Peter Skinner 6 08:20 -15
17 John Clothier 5 06:36 10
18 Belinda King 4 06:15 15
18 Kazimir Boskovic 4 05:32 -5
20 Craig Rodgers 3 07:06 10
21 Annabelle Waugh 2 06:47 5
21 David Martin 2 06:41 5
21 Fred Carmody 2 06:56 5
21 Hugh Clothier 2 06:26 5
21 Joshua Stevens 2 06:29 5
21 Lachlan Benson 2 06:56 5
21 Liam Clark 2 07:20 5
21 Oliver Elliott 2 06:10 5
21 Tom Clothier 2 06:22 5
30 Alex Rogers 1 09:18 0
30 Andre Dalton 1 06:02 0
30 Andrew Graham 1 06:27 0
30 Benjamin Freeman 1 05:46 0
30 Charles Bodkin 1 07:35 0
30 Charlie Verco 1 05:13 0
30 Chris Delooze 1 07:24 0
30 Chris Welander 1 07:10 0
30 Dylan Bernard 1 06:43 0
30 Greg Bishop 1 07:17 0
30 Greg Bodkin 1 08:59 0
30 Isaac Dunn 1 06:19 0
30 John Anderson 1 07:18 0
30 John Wholley 1 08:17 0
30 Keelan Bridge 1 06:10 0
30 Matthew Jenkins 1 06:32 0
30 Max Leedham 1 07:09 0
30 Mitchell Phillips 1 06:34 0
30 Ned Wieland 1 06:02 0
30 Rob Stuart 1 08:28 0
30 Ryan Waugh 1 06:50 0
30 Skinny Gavel 1 06:29 0
30 Stewart O’Regan 1 07:29 0
30 Tom Hemmings 1 08:08 0
30 Tommy Unger 1 07:44 0
30 Zac Hyde 1 07:39 0
30 Zara Hamilton 1 06:24 0

Race-runner by Ari (Greybits Engineering)