NBSLSC Sunday Swim Grade A Results

NBSLSC Sunday Swim Grade A Results

For information about how the handicapping system works, click here.

Results: Friday, 15 February 2019 | starters: 10

# Name Start End Net Points Adj
1 Peter Skinner 00:00 07:51 07:51 5 -15
2 Tim Senior-Skinner 01:17 08:14 06:57 4 -10
3 Kiva Galgut 01:30 08:18 06:48 3 -5
4 John Clothier 01:19 08:20 07:00 2 0
5 Hugh Clothier 01:34 08:26 06:52 1 5
6 Isaac Dunn 01:46 08:28 06:41 1 5
7 Charlie Germane 02:05 08:30 06:25 1 5
8 Matthew Hamilton 01:56 08:42 06:45 1 5
9 Ryan Waugh 01:15 09:06 07:51 1 5
10 Tom Clothier 01:38 09:09 07:31 1 5

SEASON LEADERBOARD:

# Name Points Average Adj
1 Glenn Annear 31 08:08 -30
2 Brian May 28 06:55 -5
3 Kiva Galgut 25 06:40 -10
3 Peter A Colquhoun 25 07:12 -40
3 Thierry Forest 25 07:59 5
6 Tim Senior-Skinner 16 06:49 -10
7 Andrew Christopher 14 07:18 -5
8 Sam Braun 13 06:18 -20
9 Cooper Rogers 12 06:14 -15
9 Karl Dittko 12 07:07 -15
9 Matthew Hamilton 12 06:04 15
12 Charlie Germane 11 06:17 -10
12 Peter Skinner 11 08:10 -30
12 Simon Storry 11 06:30 10
12 Talbot Henry 11 06:08 0
16 John Clothier 7 06:41 10
17 Jenny Cameron 6 08:40 -15
18 Belinda King 4 06:15 15
18 Kazimir Boskovic 4 05:32 -5
20 Craig Rodgers 3 07:06 10
20 Hugh Clothier 3 06:35 10
20 Tom Clothier 3 06:45 10
23 Annabelle Waugh 2 06:47 5
23 David Martin 2 06:41 5
23 Fred Carmody 2 06:56 5
23 Isaac Dunn 2 06:30 5
23 Joshua Stevens 2 06:29 5
23 Lachlan Benson 2 06:56 5
23 Liam Clark 2 07:20 5
23 Oliver Elliott 2 06:10 5
23 Ryan Waugh 2 07:20 5
32 Alex Rogers 1 09:18 0
32 Andre Dalton 1 06:02 0
32 Andrew Graham 1 06:27 0
32 Benjamin Freeman 1 05:46 0
32 Charles Bodkin 1 07:35 0
32 Charlie Verco 1 05:13 0
32 Chris Delooze 1 07:24 0
32 Chris Welander 1 07:10 0
32 Dylan Bernard 1 06:43 0
32 Greg Bishop 1 07:17 0
32 Greg Bodkin 1 08:59 0
32 John Anderson 1 07:18 0
32 John Wholley 1 08:17 0
32 Keelan Bridge 1 06:10 0
32 Matthew Jenkins 1 06:32 0
32 Max Leedham 1 07:09 0
32 Mitchell Phillips 1 06:34 0
32 Ned Wieland 1 06:02 0
32 Rob Stuart 1 08:28 0
32 Skinny Gavel 1 06:29 0
32 Stewart O’Regan 1 07:29 0
32 Tom Hemmings 1 08:08 0
32 Tommy Unger 1 07:44 0
32 Zac Hyde 1 07:39 0
32 Zara Hamilton 1 06:24 0

Race-runner by Ari (Greybits Engineering)