NBSLSC Sunday Swim Grade A Results

NBSLSC Sunday Swim Grade A Results

For information about how the handicapping system works, click here.

Results: Sunday, 10 March 2019 | starters: 10

# Name Start End Net Points Adj
1 Simon Storry 01:00 07:00 05:59 5 -15
2 Peter Skinner 00:00 07:14 07:14 4 -10
3 Kiva Galgut 01:10 07:17 06:06 3 -5
4 Brian May 00:50 07:21 06:31 2 0
5 Tim Senior-Skinner 01:01 07:23 06:22 1 5
6 Talbot Henry 01:32 07:27 05:55 1 5
7 Oliver Elliott 01:25 07:50 06:25 1 5
8 Annabelle Waugh 00:48 07:55 07:07 1 5
9 Glenn Annear 00:02 08:05 08:02 1 5
10 Lachlan Benson 00:39 08:07 07:27 1 5

SEASON LEADERBOARD:

# Name Points Average Adj
1 Brian May 32 06:54 -5
1 Glenn Annear 32 08:08 -25
3 Kiva Galgut 28 06:38 -15
3 Thierry Forest 28 07:59 5
5 Peter A Colquhoun 25 07:12 -40
6 Tim Senior-Skinner 17 06:45 -5
7 Peter Skinner 16 07:59 -40
7 Simon Storry 16 06:26 -5
9 Andrew Christopher 14 07:18 -5
10 Sam Braun 13 06:18 -20
11 Charlie Germane 12 06:17 -10
11 Cooper Rogers 12 06:14 -15
11 John Clothier 12 06:41 10
11 Karl Dittko 12 07:07 -15
11 Matthew Hamilton 12 06:04 15
11 Talbot Henry 12 06:06 5
17 Jenny Cameron 6 08:40 -15
17 Ryan Waugh 6 07:20 5
19 Belinda King 4 06:15 15
19 Hugh Clothier 4 06:35 10
19 Kazimir Boskovic 4 05:32 -5
22 Annabelle Waugh 3 06:54 10
22 Craig Rodgers 3 07:06 10
22 Lachlan Benson 3 07:07 10
22 Oliver Elliott 3 06:15 10
22 Tom Clothier 3 06:45 10
27 David Martin 2 06:41 5
27 Fred Carmody 2 06:56 5
27 Isaac Dunn 2 06:30 5
27 Joshua Stevens 2 06:29 5
27 Liam Clark 2 07:20 5
32 Alex Rogers 1 09:18 0
32 Andre Dalton 1 06:02 0
32 Andrew Graham 1 06:27 0
32 Benjamin Freeman 1 05:46 0
32 Charles Bodkin 1 07:35 0
32 Charlie Verco 1 05:13 0
32 Chris Delooze 1 07:24 0
32 Chris Welander 1 07:10 0
32 Dylan Bernard 1 06:43 0
32 Greg Bishop 1 07:17 0
32 Greg Bodkin 1 08:59 0
32 John Anderson 1 07:18 0
32 John Wholley 1 08:17 0
32 Keelan Bridge 1 06:10 0
32 Matthew Jenkins 1 06:32 0
32 Max Leedham 1 07:09 0
32 Mitchell Phillips 1 06:34 0
32 Ned Wieland 1 06:02 0
32 Rob Stuart 1 08:28 0
32 Skinny Gavel 1 06:29 0
32 Stewart O’Regan 1 07:29 0
32 Tom Hemmings 1 08:08 0
32 Tommy Unger 1 07:44 0
32 Zac Hyde 1 07:39 0
32 Zara Hamilton 1 06:24 0

Race-runner by Ari (Greybits Engineering)