NBSLSC Sunday Swim Grade A Results

NBSLSC Sunday Swim Grade A Results

For information about how the handicapping system works, click here.

Results: Sunday, 21 April 2019 | starters: 14 | new faces: 2

# Name Start End Net Points Adj
1 Talbot Henry 01:58 07:39 05:40 5 -15
2 Brian May 01:02 08:05 07:02 4 -10
3 Sam Braun 02:01 08:08 06:07 3 -5
4 Thierry Forest 00:00 08:16 08:16 2 0
5 Charlie Germane 02:07 08:19 06:11 1 5
6 Isaac Dunn 02:03 08:21 06:17 1 5
7 Andrew Christopher 01:03 08:30 07:26 1 5
8 Stewart O’Regan 01:04 08:39 07:35 1 5
9 Kiva Galgut 02:00 08:54 06:53 1 5
10 Tim Senior-Skinner 01:47 08:59 07:11 1 5
11 Peter A Colquhoun 01:27 09:10 07:43 1 5
12 Peter Skinner 00:32 09:14 08:42 1 5
David Lewis 01:29 08:35 07:05 1 0
Chris Proctor 01:29 08:42 07:12 1 0

SEASON LEADERBOARD:

# Name Points Average Adj
1 Brian May 45 06:57 -10
1 Kiva Galgut 45 06:35 -30
3 Thierry Forest 38 08:05 -5
4 Glenn Annear 33 08:09 -20
5 Talbot Henry 30 06:09 -25
6 Peter A Colquhoun 26 07:15 -35
6 Tim Senior-Skinner 26 06:40 -20
8 Andrew Christopher 22 07:16 -15
9 Charlie Germane 21 06:12 -15
9 Peter Skinner 21 08:11 -35
11 Sam Braun 16 06:16 -25
11 Simon Storry 16 06:26 -5
13 Matthew Hamilton 15 06:04 10
14 Cooper Rogers 12 06:14 -15
14 John Clothier 12 06:41 10
14 Karl Dittko 12 07:07 -15
17 Stewart O’Regan 11 07:15 -10
18 Isaac Dunn 10 06:08 -5
19 Jenny Cameron 6 08:40 -15
19 Oliver Elliott 6 06:18 5
19 Ryan Waugh 6 07:20 5
22 Belinda King 4 06:15 15
22 Hugh Clothier 4 06:35 10
22 Kazimir Boskovic 4 05:32 -5
25 Annabelle Waugh 3 06:54 10
25 Craig Rodgers 3 07:06 10
25 Lachlan Benson 3 07:07 10
25 Tom Clothier 3 06:45 10
29 Andre Dalton 2 05:53 5
29 David Martin 2 06:41 5
29 Fred Carmody 2 06:56 5
29 Joshua Stevens 2 06:29 5
29 Liam Clark 2 07:20 5
34 Alex Rogers 1 09:18 0
34 Andrew Graham 1 06:27 0
34 Benjamin Freeman 1 05:46 0
34 Charles Bodkin 1 07:35 0
34 Charlie Verco 1 05:13 0
34 Chris Delooze 1 07:24 0
34 Chris Proctor 1 07:12 0
34 Chris Welander 1 07:10 0
34 David Lewis 1 07:05 0
34 Dylan Bernard 1 06:43 0
34 Greg Bishop 1 07:17 0
34 Greg Bodkin 1 08:59 0
34 Jake Little 1 06:05 0
34 John Anderson 1 07:18 0
34 John Wholley 1 08:17 0
34 Keelan Bridge 1 06:10 0
34 Matthew Jenkins 1 06:32 0
34 Max Leedham 1 07:09 0
34 Mitchell Phillips 1 06:34 0
34 Ned Wieland 1 06:02 0
34 Rob Stuart 1 08:28 0
34 Skinny Gavel 1 06:29 0
34 Tom Hemmings 1 08:08 0
34 Tommy Unger 1 07:44 0
34 Zac Hyde 1 07:39 0
34 Zara Hamilton 1 06:24 0

Race-runner by Ari (Greybits Engineering)