NBSLSC Sunday Swim Grade B Results

NBSLSC Sunday Swim Grade B Results

For information about how the handicapping system works, click here.

Results: Sunday, 10 November 2019 | starters: 31 | new faces: 8

# Name Start End Net Points Adj
1 Karen Sheppard 02:03 11:12 09:08 5 -15
2 Daniel Ekins 03:35 11:15 07:40 4 -10
3 David Wesson 04:02 11:20 07:18 3 -5
4 Jon Joseph Abitz 02:57 11:27 08:29 2 0
5 Rhett Sampson 00:00 11:30 11:30 1 5
6 Ben Hawkins 03:49 11:34 07:44 1 5
7 Yael Galgut 03:54 11:38 07:43 1 5
8 Geoff Mattes 01:23 11:40 10:17 1 5
9 Robert Carmody 03:48 11:42 07:53 1 5
10 David Garvin 01:06 11:46 10:40 1 5
11 Alan Jowell 02:36 11:49 09:13 1 5
12 Suzanne Morony 02:25 11:52 09:27 1 5
13 Hayley Grosser 03:05 11:54 08:48 1 5
14 Nina Malmstrom 03:56 11:56 08:00 1 5
15 Michael Galgut 04:06 11:58 07:52 1 5
16 Victoria Hyde 03:52 12:04 08:12 1 5
17 Neill Kiely 03:13 12:08 08:55 1 5
18 Justine O’Connell 04:13 12:16 08:03 1 5
19 Russell Stevens 03:03 12:24 09:21 1 5
20 Louise Sung 03:29 12:27 08:58 1 5
21 Will Hauserman 01:25 13:13 11:48 1 5
22 Sarah Jones 02:23 13:17 10:53 1 5
23 Zofia Zayons 04:41 13:43 09:01 1 5
Kane Harvey 05:32 13:49 08:16 1 0
Suzanne Tavill 02:37 14:21 11:43 1 0
Marnix Poot 03:37 13:04 09:26 1 0
Joshua Tatham 04:08 12:51 08:42 1 0
Alex Francis 03:37 12:22 08:44 1 0
James Cox 05:07 11:23 06:15 1 0
Chris Proctor 05:07 12:41 07:33 1 0
Paul Mangioni 04:22 12:54 08:32 1 0

SEASON LEADERBOARD:

# Name Points Average Adj
1 Alan Jowell 13 10:12 -20
2 Justine O’Connell 9 08:24 0
3 David Wesson 8 08:12 5
4 Louise Sung 7 09:02 10
4 Michael Galgut 7 08:25 0
4 Rhett Sampson 7 12:20 10
4 Suzanne Morony 7 10:07 -10
8 Karen Sheppard 6 09:51 -15
8 Robert Carmody 6 08:37 -5
10 Daniel Ekins 5 08:21 -10
10 Jon Joseph Abitz 5 09:15 10
10 Megan Rumford 5 10:23 0
10 Will Hauserman 5 11:17 10
14 Ben Hawkins 4 08:25 15
14 David Bone 4 09:44 15
14 Neill Kiely 4 09:09 15
14 Nina Malmstrom 4 08:23 15
14 Russell Stevens 4 09:23 15
19 Ashton Waugh 3 09:08 10
19 Geoff Mattes 3 10:52 10
19 Hayley Grosser 3 09:14 10
19 Peta Estens 3 09:48 10
19 Sarah Jones 3 10:23 10
19 Yael Galgut 3 08:19 10
25 David Garvin 2 11:06 5
25 Karen Stott 2 09:17 5
25 Robert Salamon 2 09:11 5
25 Sarah Sherborne-Higgins 2 08:57 5
25 Sophie Morgan 2 08:44 5
25 Victoria Hyde 2 08:29 5
25 Zofia Zayons 2 08:29 5
32 Alex Francis 1 08:44 0
32 Ben Weidlich 1 08:49 0
32 Chris Proctor 1 07:33 0
32 Hugo Dudley-Smith 1 08:25 0
32 James Cox 1 06:15 0
32 Jason Shepherd 1 08:30 0
32 Jess Burns 1 09:23 0
32 Joshua Tatham 1 08:42 0
32 Kane Harvey 1 08:16 0
32 Kane Harvey 1 08:41 0
32 Marnix Poot 1 09:26 0
32 Niall Cunningham 1 09:53 0
32 Nicky Verco 1 10:04 0
32 Paul Mangioni 1 08:32 0
32 Rachel Clark 1 09:32 0
32 Stephen Apps 1 09:16 0
32 Steve Goodman 1 09:12 0
32 Stewart Bailey 1 10:53 0
32 Suzanne Tavill 1 11:43 0
32 Tanya Green 1 10:35 0
32 Thomas Wilhelm 1 10:43 0

Race-runner by Ari (Greybits Engineering)