NBSLSC Sunday Swim Grade B Results

NBSLSC Sunday Swim Grade B Results

For information about how the handicapping system works, click here.

Results: Sunday, 24 November 2019 | starters: 17 | new faces: 1

# Name Start End Net Points Adj
1 David Bone 02:26 10:45 08:18 5 -15
2 Michael Galgut 03:48 11:21 07:32 4 -10
3 Yael Galgut 03:43 11:36 07:52 3 -5
4 Hayley Grosser 02:47 11:40 08:53 2 0
5 Jess Burns 02:47 11:49 09:01 1 5
6 Sarah Jones 01:30 11:55 10:24 1 5
7 Des Deen 04:49 12:04 07:15 1 5
8 Russell Stevens 02:26 12:08 09:41 1 5
9 Louise Sung 02:58 12:13 09:14 1 5
10 Geoff Mattes 01:08 12:17 11:08 1 5
11 Paul Mangioni 02:37 12:26 09:49 1 5
12 Justine O’Connell 03:46 12:28 08:41 1 5
13 Robert Carmody 03:39 12:32 08:53 1 5
14 Jon Joseph Abitz 02:45 12:43 09:57 1 5
15 Rhett Sampson 00:00 12:58 12:58 1 5
16 Megan Rumford 02:20 13:12 10:52 1 5
Paul Wilkinson 04:41 11:53 07:12 1 0

SEASON LEADERBOARD:

# Name Points Average Adj
1 Alan Jowell 13 10:12 -20
2 David Bone 12 09:22 -5
2 Michael Galgut 12 08:09 -5
2 Rhett Sampson 12 12:17 5
5 Megan Rumford 11 10:14 -10
6 David Wesson 10 08:04 5
6 Justine O’Connell 10 08:27 5
8 Louise Sung 8 09:04 15
9 Robert Carmody 7 08:41 0
9 Suzanne Morony 7 10:07 -10
9 Yael Galgut 7 08:08 10
12 Jon Joseph Abitz 6 09:23 15
12 Karen Sheppard 6 09:51 -15
12 Russell Stevens 6 09:27 25
15 Ben Hawkins 5 08:28 20
15 Daniel Ekins 5 08:21 -10
15 Hayley Grosser 5 09:09 10
15 Sarah Jones 5 10:25 20
15 Will Hauserman 5 11:17 10
20 Geoff Mattes 4 10:56 15
20 Neill Kiely 4 09:09 15
20 Nina Malmstrom 4 08:23 15
23 Ashton Waugh 3 09:08 10
23 Paul Mangioni 3 09:35 10
23 Peta Estens 3 09:48 10
26 David Garvin 2 11:06 5
26 Des Deen 2 07:18 5
26 Jess Burns 2 09:12 5
26 Karen Stott 2 09:17 5
26 Robert Salamon 2 09:11 5
26 Sarah Sherborne-Higgins 2 08:57 5
26 Sophie Morgan 2 08:44 5
26 Stephen Apps 2 09:04 5
26 Victoria Hyde 2 08:29 5
26 Zofia Zayons 2 08:29 5
36 Alex Francis 1 08:44 0
36 Ben Weidlich 1 08:49 0
36 Chris Proctor 1 07:33 0
36 Hugo Dudley-Smith 1 08:25 0
36 James Cox 1 06:15 0
36 Jason Shepherd 1 08:30 0
36 John Wholley 1 08:00 0
36 Joshua Tatham 1 08:42 0
36 Kane Harvey 1 08:16 0
36 Kane Harvey 1 08:41 0
36 Marnix Poot 1 09:26 0
36 Niall Cunningham 1 09:53 0
36 Nicky Verco 1 10:04 0
36 Paul Wilkinson 1 07:12 0
36 Rachel Clark 1 09:32 0
36 Steve Goodman 1 09:12 0
36 Stewart Bailey 1 10:53 0
36 Suzanne Tavill 1 11:43 0
36 Tanya Green 1 10:35 0
36 Thomas Wilhelm 1 10:43 0

Race-runner by Ari (Greybits Engineering)